Mariusz Modracki >
(59, Krzysztof Arndt)

Krzysztof Berendt 31-gł

1-0

W Wielką Sobotę kibice na stadionie Zawiszy nie zobaczyli wielkiej piłki. Podobno największe emocje zapanowały na trybunach podczas losowania w trakcie przerwy samochodu „Daihatsu Charade”. Auto stało się własnością Ewy Kowalczyk ze Słupowca nieopodal Kcyni. Gra obu drużyn była chaotyczna. Lepiej bydgoszczanie zaprezentowali się w drugiej połowie i wówczas Kot, Berendt i Arndt mogli zdobyć gole. Jak na ironię, rozstrzygnięcie nastąpiło jednak do przerwy. Berendt głową pokonał Tyrpę i zdobył pierwszego swojego gola w ekstraklasie. W tej sytuacji piłkę z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Durda. W 69 minucie w polu karnym Wesołowski sfaulował Berendta. Poznański arbiter nie zareagował na to przewinienie zawodnika gości. Zawisza po tym meczu zajmował 11. miejsce w tabeli.

(83, Robert Kasperczyk)

Zawisza – Hutnik Kraków 1:0 (30.03.1991). Mariusz Modracki (z prawej) i Krzysztof Berendt w ataku na bramkę interweniującego Krzysztofa Tyrpy.

Zawisza – Hutnik Kraków 1:0 (30.03.1991). Na boisku siedzi walczący o piłkę Mariusz Modracki. Powyżej niego Dariusz Pasieka.

„Nadwiślański Przegląd Sportowy. Stadiony" z 02.04.1991 o meczu Zawisza – Hutnik Kraków (30.03.1991).

„Nadwiślański Przegląd Sportowy. Stadiony" z 22.04.1991 zamieścił zdjęcie z meczu Zawisza – Hutnik Kraków (30.03.1991). Jego autorem jest Jarosław Pruss. Fotoreporter uchwycił moment, w którym Krzysztof Berendt (w wyskoku) uderzył piłkę głową i zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

„Gazeta Pomorska" z 02.04.1991 o meczu Zawisza – Hutnik Kraków (30.03.1991).