1-0

2-0

2-1

Piotr Zajączkowski 86

Debiut w Zawiszy: Dariusz Porbes. Oczekiwanej przez bydgoskich kibiców wygranej za trzy punkty nie było. Zawisza zwyciężył zasłużenie z trzynastą w tabeli Jagiellonią, ale mecz poziomem rozczarował. Gospodarzom brakowało szybkościw akcjach, a goście (zwłaszcza do przerwy) sprawiali wrażenie, jakby nie chcieli zdobyć gola. W 14 minucie akcję przeprowadzili Durda i Kot, a potem piłka trafiła do najlepszego na boisku Jarosza. Obrońca Zawiszy półgórnym strzałem z ponad 20 metrów w tzw. długi róg zdobył prowadzenie. W 42 minucie Ambrożej pośliznął się, jego błąd wykorzystał Arndt, który posłał piłkę nad wybiegającym Sowińskim i było 2:0. Goście honorowego gola uzyskali dzięki nieudolnie zastawionemu spalonemu. Zajączkowski otrzymał prostopadłe podanie od Prabuckiego, zwodem minął Brończyka i ulokował futbolówkę w pustej bramce. Mimo wygranej trener Władysław Stachurski nie szczędził słów krytyki swoim podopiecznym: „Apelowałem w przerwie do chłopaków, by pograli piłką w środku pola, zmusili Jagiellonię do biegania, aby potem jednymprostopadłym podaniem otworzyć sobie drogę do bramki. Tymczasem ci, dali się zepchnąć na 20 metr pod swoją bramkę i grali odbijankę jak na odpuście. Gol straciliśmy z ewidentnego błędu taktycznego, zapominając o asekuracji. Dziwię się doprawdy chłopcom, że wymyślili sobie grę, jakiej przecież nie gramy”. Zawisza z 23 punktami awansował na czwarte miejsce. Do lidera z Katowic tracił już tylko dwa punkty.

Robert Kądzior > (56, Tomasz Giedrojć)

„Dziennik Wieczorny" z 13.03.1990 o meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Dziennik Wieczorny" z 13.03.1990 zamieścił zdjęcie z meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Ilustrowany Kurier Polski" z 13.03.1990 pisał o kibicach z meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Ilustrowany Kurier Polski" z 13.03.1990 zamieścił zdjęcie z meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Gazeta Pomorska" z 12.03.1990 o meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Przegląd Sportowy" z 12.03.1990 o meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990).

„Gazeta Współczesna" z 12.03.1990 o meczu Zawisza – Jagiellonia Białystok (11.03.1990) i innych spotkaniach ekstraklasy.