Krzysztof Arndt 79 gł

1-0

1-1

Stefan Machaj 89 gł

Do przerwy korzystniejsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Na bramkę Brończyka strzelali: w 4 minucie – Zejer, w 22 minucie – Godlewski, w 30 minucie – Kudyba i nieco później ponownie Godlewski. Po uderzeniu Kudyby bramkarz Zawiszy wybił piłkę nogami. Bako udanie interweniował w 14 minucie po strzale głową Pasieki, któremu piłkę zagrał po rzucie wolnym Durda. Po zmianie stron obraz gry przez około kwadrans nie uległ zmianie. Potem groźniej atakowali gospodarze. W 77 minucie zaliczający niezbyt dobry występ Piotr Nowak (wyłączony z gry przez Machaja) strzelił silnie, ale Bako udanie interweniował. Dwie minuty później gospodarze zdobyli gola. Arndt uderzając piłkę głową przelobował bramkarza Zagłębia i zdobył gola, a podanie otrzymał od Jarosza. W 89 minucie goście wykonywali rzut wolny z linii 16 metrów. Do dośrodkowanej piłki wyskoczył Machaj i głową pokonał Brończyka. Zawisza z 14 punktami zajmował piąte miejsce w tabeli. Liderem był GKS Katowice – 18 punktów.

Zbigniew Szewczyk

Zbigniew Szewczyk > (66, Marcin Ciliński)

Jarosław Góra > (85, Grzegorz Pyc)

Zawisza Zagłębie Lubin 1:1 (14.10.1989). Sędziowie wyprowadzają drużyny na mecz. Za arbitrem z lewej strony idą: Adam Kwaśniewski, Andrzej Brończyk, Paweł Straszewski. Za sędzią z prawej strony kroczy bramkarz Jarosław Bako, a za nim kolejni zawodnicy Zagłębia: Romuald Kujawa, Janusz Kudyba, zasłonięty piłkarz, Andrzej Wójcik, zasłonięty piłkarz, Adam Zejer (nieco z lewej strony), Stefan Machaj.

Zawisza Zagłębie Lubin 1:1 (14.10.1989). Powitanie kapitanów: Adam Kwaśniewski (z lewej) i Jarosław Bako. W środku sędzia główny Władysław Dąbrowski, a w tle trybuna fanów Zawiszy.

„Ilustrowany Kurier Polski" z 16.10.1989 o meczu Zawisza – Zagłębie Lubin (14.10.1989).

„Gazeta Pomorska" z 16.10.1989 zamieściła zdjęcie z meczu Zawisza – Zagłębie Lubin (14.10.1989).

„Gazeta Pomorska" z 16.10.1989 o meczu Zawisza – Zagłębie Lubin (14.10.1989).

Zawisza Zagłębie Lubin 1:1 (14.10.1989). Na boisku leży Dariusz Pasieka. Od lewej stoją: Piotr Nowak, sędzia Władysław Dąbrowski i bramkarz Jarosław Bako.

Zawisza Zagłębie Lubin 1:1 (14.10.1989). Na boisku leży Dariusz Pasieka, a pomocy udziela masażysta Marek Czerniawski.

Zawisza Zagłębie Lubin 1:1 (14.10.1989). Od lewej stoją: magazynier sekcji piłki nożnej Janusz Michaliszyn (bokiem), Dariusz Durda (z tyłu, widoczna głowa), Andrzej Brończyk (tyłem, z numerem 1), II trener Lech Szymonowicz, za nim Mirosław Rzepa (widoczna głowa), Dariusz Pasieka (przodem), Piotr Nowak (tyłem, numer 10), Krzysztof Arndt (tyłem numer 11), masażysta Marek Czerniawski, Jacek Kot, Adam Kwaśniewski (pije). Pierwszy z prawej pochylony Mariusz Modracki.