Dariusz Gliniewicz 81

1-0

2-0

3-0

Nadal nie mógł grać leczący kontuzję Piotr Nowak. Jego brak na boisku był odczuwalny, ponieważ w Zawiszy nie było zawodnika, który umiałby pokierować grą. Mimo wszystko bydgoszczanie wygrali za trzy punkty. Już po niecałych 240 sekundach prowadzili 1:0. Arndt otrzymał piłkę po długim podaniu Kwaśniewskiego, ograł Osmalę, następnie środkowych obrońców i strzałem pod poprzeczkę ulokował w futbolówkę w bramce. W 13 minucie goście mogli wyrównać, gdy po rzucie rożnym Pluciński głową skierował piłkę w słupek. Brończyk zdołał ją jednak złapać. Potem dwa razy szans do zdobycia goli nie wykorzystał Tomecki, a trzykrotnie Arndt (w 73 minucie nie trafił w pustą bramkę). Pięć minut później Arndt zasłużył na brawa. Po jego akcji piłka trafił do Rzepy, który znalazł się przed linią szesnastu metrów i bydgoski obrońca podwyższył na 2:0. Trzeciego gola zdobył wprowadzony na boisko zaledwie 60 sekund wcześniej – Dariusz Gliniewicz, który wykorzystał zamieszanie pod bramką.„(...) I nie dziwiliśmy się ogromnej radości zespołu, ale przede wszystkim młodego Dariusza, który zdobył bodaj pierwszą ligową bramkę, a w którym drzemią ogromne rezerwy talentu (...)" – pisał reporter „Gazety Pomorskiej". Mecz zakończył indywidualną akcją Durda, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Zawisza z 33 punktami (dwa zaległe spotkania) awansował na drugie miejsce w tabeli. Trzecie było Zagłębie Wałbrzych, mające taki sam dorobek. Prowadziło cały czas Zagłębie Lubin (42 punkty).