3-0

4-0

5-0

6-0

Przed spotkaniem zawodnicy zbierali datki na odbudowę Warszawy. Bydgoszczanie odnieśli okazałą wygraną ze słabym rywalem. Szybsi i lepsi technicznie gospodarze przeprowadzali nieustanne ataki na bramkę gości i już w szóstej minucie Manowski umieścił piłkę w siatce dobijając strzał Wojciechowskiego. Melosik w 20 minucie pięknym strzałem tuż pod poprzeczkę podwyższył rezultat na 2:0. Potem akcje wojskowych nieco osłabły, a gra się wyrównała i więcej bramek w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli. Dwie minuty po wznowieniu gry świetnie dośrodkował Kalinowski, a Manowski uderzeniem piłki głową zdobył najładniejszego gola spotkania. Czwartą bramkę uzyskał Kuchnicki po dobrze wykonanym rzucie wolnym. Od tego momentu przyjezdni kompletnie przestali wierzyć w odmianę losów meczu i ich golkiper był nieustannie „zatrudniany” przez napastników gospodarzy. Najpierw do siatki trafił Wojciechowski, a wynik ustalił zdobywca trzech goli Manowski. Wśród bydgoszczan najlepszy był Florian Wojciechowski, który inicjował większość ofensywnych akcji, podobała się także gra obrońców. U przeciętnych rywali trudno było kogokolwiek wyróżnić. Sędziami liniowymi byli… bydgoszczanie: Wacław Szulc i Czesław Ruciński. Główny arbiter usunął z boiska za brutalną grę jednego z gwardzistów.

Brak składu

„Ilustrowany Kurier Polski" z 25.09.1951 o meczu Zawisza (OWKS) Bydgoszcz Gwardia Koszalin  (15.08.1951).