1-2

2-2

Witold Nowak 37

Bogdan Kwapisz 50

Mecz Zawiszy z czwartym w tabeli Bałtykiem stał na średnim poziomie, ale był ciekawy. Bydgoszczanie nie grali defensywnie, a kibice obserwowali akcje, któreprzenosiły się z jednej bramki pod drugą. Gospodarze już w 4 minucie prowadzili. W zamieszaniu podbramkowym Krauze wycofał piłkę poza pole karne, przejął ją Zgutczyński i dalekim strzałem zaskoczył Brończyka. Bydgoski golkiper nie zdążył interweniować. W 37 minucie Zawisza wyrównał. Bramkarz Bałtyku - Wachowiak zderzył się z własnym obrońcą - Gierszewskim i Witold Nowak posłał piłkę do pustej bramki. Pięć minut po przerwie było 2:1 dla bydgoszczan. Plasowanym strzałem gola zdobył Kwapisz, a futbolówkę podał mu Witold Nowak. W 79 minucie Nowicki znalazł się sam przed golkiperem gdynian. Szansy nie wykorzystał, bo strzelił w ręce bramkarza Wachowiaka. Kilkanaście sekund później Bałtyk zdołał wyrównać. Na dalekie uderzenie zdecydował się Gierszewski i piłka odbijając się od wewnętrznej strony słupka znalazła się w bramce. Po tym spotkaniu Zawisza awansował na 9. miejsce w tabeli, a Bałtyk spadł na piątą pozycję.