0-3

Zbigniew Boniek 61

Krzysztof Sutlit 82 w

Marek Pięta 89

Z chwilą rozpoczęcia gry nad stadionem przeszła burza z silnymi piorunami i wichura, którą liczono na 10-11 w skali Beauforta. Po 10 minutach arbiter przerwał spotkanie, by po godzinnej przerwie je wznowić. Piłka nie chciała się toczyć po zalanym wodą boisku. Mecz trwał w strugach ulewnego deszczu. W tych anormalnych warunkach lepiej czuł się Widzew, który walczył o udział w rozgrywkach Pucharu UEFA, a wygrywając w Bydgoszczy zdobył tytuł wicemistrza Polski. Goście grali momentami za ostro, co najpierw spowodowało uraz Sieranta, a potem Kwapisza. Tylko dobrej postawie Brończyka bydgoszczanie zawdzięczali, że nie przegrali wyżej. W 61 minucie golkiper gospodarzy nie miał jednak szans przy górnym strzale z 20 metrów Bońka. W 82 minucie z rzutu wolnego (odległość 25 metrów) pokonał z kolei Brończyka Surlit. Przed końcem meczu Pięta celnym trafieniem zakończył nieporadne zagrania bydgoskich defensorów na własnym przedpolu. System krótkich podań stosowany przez gospodarzy nie mógł sprawdzić się na boisku pokrytym wodą. Do przerwy jedyny dobry strzał oddał Sierant, ale Klepczyński obronił. Po zmianie stron Zawisza miał olbrzymie problemy, aby przedostać się pod bramkę Widzewa. Przerwa między pierwszą i drugą połową trwała zaledwie 60 sekund! „Gazeta Pomorska” określiła spotkanie jako „futbolową tragikomedię”, a relację meczową opatrzyła tytułem: „Wbrew rozsądkowi, ale zgodnie z regulaminem. W meczu piłki „wodnej” wygrał Widzew 3:0”.