1-1

1-2

Krzysztof Kajrys 47

Jan Benigier 58

Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Ryszard Polak II. Jedenasty w ekstraklasie Ruch, któremu niespecjalnie wiodło się w lidze wygrał w Bydgoszczy. Goście zwyciężyli dlatego, że walczący o ligowy byt Zawisza zwłaszcza po przerwie zagrał bardzo miernie. Gospodarze nawet w pierwszej połowie zaprezentowali się znacznie słabiej niż w wygranych spotkaniach ze Śląskiem i Wisłą. Dopiero w 23 minucie bydgoszczanie poważniej zagrozili bramce chorzowian. Bolesta miał duże problemy z obroną strzałów Kwapisza i Kwaśniewskiego. W 33 minucie gospodarze uzyskali prowadzenie. Burchacki po rzucie rożnym skutecznie zasłaniał lot piłki bramkarzowi Ruchu i Kwapisz zza pleców golkipera skierował futbolówkę do siatki. W drugiej połowie obserwowano odmienione zespoły, do czego w znacznym stopniu przyczyniła się szybko przez bydgoszczan stracona bramka. Gol dla chorzowian był swoistym prezentem dla nich. W niegroźnej sytuacji piłkę do bramkarza Brończyka podawał Kwaśniewski. Nie byłoby w tym podaniu nic nadzwyczajnego, ale obrońca gospodarzy uczynił to niedokładnie, natomiast Brończyk nie bardzo kwapił się do przechwycenia piłki. Kajrys widząc nieporadność bydgoszczan przechwycił futbolówkę i ulokował w siatce. W 58 minucie piłka po strzale Mikulskiego odbiła się od słupka, a pozostawiony bez opieki Benigier bez problemów trafił do bramki. Prowadzący 2:1 goście mieli jeszcze kilka okazji strzeleckich. M. in. w 75 minucie sam przed Brończykiem znalazł się Mikulski, lecz jego uderzenie z 6 metrów było niecelne. Z bydgoszczan strzelał Bianga, a futbolówka tocząc się wzdłuż linii bramkowej wyszła w aut. W bardzo ważnym meczu, który interesował Zawiszę, GKS Katowice pokonał Polonię Bytom 2:0. Ta wygrana spowodowała, że bydgoszczanie spadli na 15. miejsce. Dół tabeli przedstawiał się następująco: 14. GKS Katowice 21 punktów, 15. Zawisza 20, 16. Polonia Bytom 15. Spotkania wyjazdowe z wymienionymi zespołami miały zdecydować, czy mieście nad Brdą będzie nadal ekstraklasa.