1-0

1-1

2-1

Józef Łuczak 65

Ostatni mecz w Zawiszy: Sobieralski, Mojsa. W Bydgoszczy obawiano się o wynik meczu z czternastymi w tabeli katowiczanami, bowiem w poprzedniej kolejce rozbili oni 4:0 Arkę Gdynia. Obawy te okazały się nieuzasadnione, ponieważ goście zeprezentowali się jako bardzo przeciętna drużyna. Przyjezdni w pierwszej połowie dopiero tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę po raz pierwszy zagrozili bramce miejscowych, ale Brończyk pewnie interweniował. Prowadzenie bydgoszczanie uzyskali w 20 minucie. Piłkę dośrodkował Kensy, przepuścił ją Milczarski i Sierant z bliska bez problemów trafił do siatki. W 34 minucie najdogodniejszej okazji nie wykorzystał Milczarski. Mając przed sobą tylko bramkarza Sputa strzelił, lecz katowicki golkiper wybił piłkę na rzut rożny. Po przerwie podobnej sytuacji jak Milczarski nie wykorzystał Nowicki. Później goście przystąpili do ataków. W 60 minucie z 25 metrów strzelał Łuczak i Brończyk z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Za pięć minut był już remis. Kwaśniewski po raz kolejny pozostawił za dużo swobody Łuczakowi, katowicki zawodnik wbiegł z piłką w pole karne i nie dał szans obrony Brończykowi. Po kilkunastu sekundach Zawisza ponownie wyszedł na prowadzenie. W polu karnym faulowany został Sierant i arbiter wskazała na punkt oznaczający jedenaście metrów. Znany z mocnego uderzenia Walczak nie marnuje okazji i piłka wylądowała w siatce. W 78 minucie Nowicki znów znalazł się sam przed Sputem, a gdy katowicki bramkarz przewrócił się, bydgoszczanin nie trafił do pustej bramki. Od 5 sierpnia kibice Zawiszy czekali na zwycięstwo Zawiszy w ekstraklasie i wreszcie ich pragnienia zostały spełnione. Bydgoszczanie mający 9 punktów nie opuścili ostatniego miejsca w tabeli, ale zbliżyli się do przedostatniego Lecha Poznań (10 punktów) i czternastego GKS-u Katowice (10).