Jacek Sierant

Henryk Mojsa > (67, Jerzy Banaszak)

Zbigniew Kupcewicz > (79, Jarosław Nowicki)

0-0

Drużynę po raz pierwszy i w dwóch kolejnych spotkaniach również, prowadził dotychczasowy asystent trenera - Ryszard Harmata. Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzy jedenasta w tabeli Polonia wywiozła z Bydgoszczy jeden punkt. O dominacji Zawiszy w spotkaniu rozegranym przy padającym deszczu świadczył także bilans rzutów różnych, 12:2 na jego korzyść. Już w 1 minucie po strzale Walczaka z rzutu wolnego bramkarz przyjezdnych Chwolik wypuścił piłkę z rąk, jednak Kwaśniewski dobijał niecelnie. Bytomski golkiper podobnie zachował się przy kolejnych uderzeniach Kwaśniewskiego i Nielipowicza, lecz nie było zawodnika, który dobiłby futbolówkę. W 30 minucie po strzale Sieranta piłka trafiła w słupek. Ten sam zawodnik do przerwy miał jeszcze dwie okazje strzeleckie. Za pierwszym razem bronił Chwolik, a potem bydgoski piłkarz uderzył piłę bardzo niecelnie. Ponownie próbował też zaskoczyć bramkarza gości Kwaśniewski, ale Chwolik wybił futbolówkę na rzut rożny. Po przerwie tempo akcji spadło, a z upływem minut niektórzy z miejscowych zawodników wykazywali coraz większe oznaki zmęczenia. W 47 minucie Chwolik wypuścił następny raz piłkę z rąk po uderzeniu Kensegoi tylko dzięki mało zdecydowanej postawie napastników gospodarzy naprawił swój błąd. W drugiej połowie zanotowano jeszcze strzał bydgoszczan wzdłuż bramki. Bytomianie w drugiej połowie często byli w posiadaniu piłki, jednak nie oddali ani jednego strzału w światło bramki! Oba zespoły zachowały po tym meczu dotychczasowe miejsca w tabeli.