Jacek Sierant
Jarosław Nowicki

Jarosław Nowicki > (46, Zbigniew Kupcewicz > 68, Andrzej Burchacki)

0-0

Debiut w Zawiszy: Jerzy Banaszak. W pojedynku beniaminków ekstraklasy bramki nie padły. Szósty w tabeli Górnik zasłużenie podzielił się punktami z Zawiszą, grającym zbyt nerwowo. Bydgoszczanie poczynali sobie dość nieporadnie, wwiększości akcji piłkę adresowali górą, co przy dysponujących słusznym wzrostem obrońcach gości nie mogło przynieść powodzenia. Nieźle zaprezentował się debiutujący w szeregach gospodarzy Banaszak, który wyróżniał się ruchliwością, jednak nie zawsze jego intencje rozumieli koledzy z drużyny. Do przerwy przeważali gospodarze, o czy świadczył również lepszy bilans wykonywanych rzutów różnych (8:2). Już w pierwszych minutach na bramkę Cimandera strzelali Nowicki i Kensy, ale golkiper zabrzan nie dał się pokonać. W 15 minucie Nowicki trafił w bramkarza. W 35 minucie Cimander obronił uderzenie Mojsy. Goście dwa razy poważnie zagrozili Brończykowi, który w tym spotkaniu zademonstrował wysoką formę. W 21 minucie po dośrodkowaniu Pałasza w sytuacji sam na sam z bydgoskim golkiperem znalazł się Szwezig i Brończyk z tej potyczki wyszedł zwycięsko. Od początku drugiej części gry miejscowi atakowali, lecz czynili to mało zdecydowanie. Po jednej z lepszych akcji piłka po strzale Burchackiego trafiła w boczną siatkę. W 82 minucie goście mieli szansę na gola. Wieczorek wybiegł na wolne pole i tylko udane wyjście z bramki Brończyka zapobiegło nieszczęściu. Potem niecelnie uderzali Gorgoń i Lazurowicz. W 86 minucie po zrywie gospodarzy strzelał Banaszak, ale Cimander poradził sobie z jego płaskim strzałem. Remis nie pozwolił bydgoszczanom na opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli.