0-3

Piotr Krakowski 27

Romuald Chojnacki 41

Romuald Chojnacki88 k

Debiut w Zawiszy: Maciej Kamiński, Adam Kensy. 40 tysięcy kibiców (może mniej, bo odliczyć trzeba sympatyków Lecha) przeżyło srogi zawód. „Piotr Mowlik „zatrzymał” Zawiszę” - informowała „Gazeta Pomorska”. Pewnie w tym tytule meczowej relacji było sporo racji, bo bramkarz Lecha w kilku przypadkach zapobiegł utracie zdawałoby się pewnych goli. W 52 minucie Mowlik wybił piłkę na róg po strzale z półobrotu Kensego. W 68 minucie bramkarz Lecha wygrał pojedynek sam na sam z Kwapiszem! W 71 i 75 minucie Kwapisz i Walczak strzelali z rzutów wolnych, ale golkiper przyjezdnych znów nie dał się pokonać. To tylko przykłady skutecznych interwencji bramkarza „Kolejorza”. Goście prowadzenie uzyskali w 27 minucie. Niezwykle szybki Okoński bez kłopotów ubiegł Czerniawskiego, a zagraną wzdłuż linii bramkowej piłkę, do siatki wbił z bliska Krakowski. W 41 minucie było 2:0 dla gości. Czerniawski niezbyt pieczołowicie pilnował Milewskiego, który dośrodkował futbolówkę, przejął ją Chojnacki i mimo obecności Sobieralskiego skierował ją przy słupku do bramki. W 88 minucie ustalony został wynik spotkania. Sobieralski faulował w polu karnym Barczaka i sędzia zarządził „jedenastkę”, wykorzystaną przez Chojnackiego. Trener Wojciech Łazarek  po meczu największe zastrzeżenia miał do bydgoskiej defensywy: „Niewiele,  może mówić trener przegranego zespołu. Wygrała drużyna dojrzalsza. Gdyby nie wręcz fatalne błędy obrońców w pierwszej połowie i świetna gra Mowlika, rezultat mógł być nawet odwrotny. Lech zaprezentował doskonale zorganizowaną obronę, która nie pozwoliła moim zawodnikom realizować planu taktycznego. W drugiej połowie bramka kontaktowa mogła poderwać moją drużynę i mecz mógłby stać się jeszcze ciekawszy. Z taką dziurawą obroną nie można jednak marzyć o korzystniejszym wyniku. Walczak i Szczeszak także nie grali najlepiej. Druga linia i atak zaprezentował przyzwoity poziom. Lech nie miał tylu słabych punktów co my, a Mowlik był w tym dniu nie do pokonania. Wynik mógłby sugerować, że była to walka Goliata z Dawidem. Tak jednak nie było...”. Zdaniem trenera poznaniaków - Jerzego Kopy - „Zawiszanie chyba zbyt szybko się „spalili”. Nie wytrzymali dużego obciążenia debiutu i atmosfery trybun”.