Józef Urbanowicz 20

Józef Urbanowicz 87

1-0

2-0

Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Zenon Sieracki. Czwarte w ligowej tabeli Zagłębie okazało się lepsze od bydgoszczan. Po raz kolejny można było zauważyć, że linia pomocy bez Zbigniewa Kupcewicza traci swoją wartość. Do przerwy gra nie bardzo układała się przyjezdnym i miejscowi po strzale Urbanowicza w 20 minucie zdobyli prowadzenie. Zawisza miał po przerwie cztery tzw. stuprocentowe okazje do zdobycia goli. Sierant nie wykorzystał aż trzech i to w sytuacjach gdy był sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jedną szansę zmarnował Czerniawski. Co nie udało się gościom, zrobili wałbrzyszanie. W 87 minucie Urbanowicz po raz drugi pokonał Brończyka. Warto podkreślić, że w dwóch potyczkach swojej drużyny z Zawiszą Józef Urbanowicz zdobył wszystkie 4 bramki, a Zagłębie dwa razy wygrało po 2:0. Na szczęście dla bydgoszczan lider Bałtyk Gdynia również doznał porażki: 0:4 w Rybniku z ROW. Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Olimpią w Poznaniu (0:0). Czołówka tabeli: 1. Bałtyk 35 pkt, 2. Lechia 33, 3. Zawisza 31, 4. Zagłębie Wałbrzych 31.