Bogdan Kwapisz 49

Andrzej Milczarski 53

1-0

2-0

Zawisza przystąpił do meczu z dziesiątym w tabeli Stoczniowcem bez kontuzjowanego Zbigniewa Kupcewicza. Było to bardzo duże osłabienie, bowiem do przerwy gospodarze nie potrafili wypracować żadnej okazji, z której mógłby paść gol. Przewaga którą mieli w pierwszej połowie „wojskowi” była więc bezwartościowa. Zamiast dopingu, z trybun dało się słyszeć tylko jęki zawodu, zniesmaczonych postawą swoich pupilów kibiców. Za to goście trzykrotnie strzelali na bramkę Brończyka, który musiał wykazać swoje umiejętności. Bydgoskiego bramkarza usiłowali pokonać: Mięciel (7 minuta), Stolc (15) i były piłkarz gospodarzy Mieczysław Cirkowski (30). Po zmianie stron nastąpiła metamorfoza w szeregach bydgoszczan. Przystąpili do zdecydowanych ataków i już w niespełna 120 sekund po wznowieniu gry mogli prowadzić, gdy po dośrodkowaniu Mojsy głową strzelał Sierant. W 49 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Walczaka, Sierant trafił piłką w słupek. Odbita futbolówka padła łupem Kwapisza, który z bliska umieścił ją w siatce.  Po zdobyciu gola przez bydgoszczan kibice zaczęli dopingować swoją drużynę. W 53 minucie znakomitą indywidualną akcją popisał się Bogdan Kwapisz, minął zwodami trzech gdańskich defensorów i będąc sam przed bramkarzem Taborem strzelił nieuchronnie do bramki. Potem dwa dobre, minimalnie niecelne strzały oddał ofensywnie grający obrońca Walczak. Goście, którzy w drugiej części gry zostali zdominowani przez Zawiszę, mieli jedną bramkową szansę, lecz Brończyk poradził sobie ze strzałem Truszczyńskiego z rzutu wolnego. Prowadzący w tabeli Bałtyk Gdynia wygrał u siebie z Zagłębiem Lubin 1:0. Lechia Gdańsk nie dała szans piłkarzom Małejpanwi Ozimek zwyciężając 3:0. W tabeli: 1. Bałtyk 35 pkt, 2. Lechia 32, 3. Zawisza 31.