Andrzej Milczarski > (36, Andrzej Burchacki)

Henryk Mojsa > (80, Benedykt Nielipowicz)

Jacek Sierant 25

1-0

Ciężko wywalczone zwycięstwo nad dwunastą drużyną w tabeli. Jedyna bramka padła w 25 minucie. Kupcewicz, który wykonywał rzut wolny zagrał piłkę nad „murem” Warty, doszedł do niej Sierant i pokonał Mrozińskiego. Wcześniej (3 minuta) piłka po strzale Milczarskiego trafiła w boczną siatkę. Po uderzeniu Kuryły futbolówkę z linii bramkowej wybił poznański obrońca – Nowak. Z daleka próbował też zaskoczyć bramkarza Kwapisz. Goście zagrozili Brończykowi po strzale Dominiczaka, ale bydgoski golkiper obronił. Po zdobyciu gola kibice oglądali nudny mecz i najczęściej obserwowali niecelne podania gospodarzy. Po przerwie Zawisza miał przewagę, lecz nie potrafił wypracować dogodnych okazji strzeleckich. Właściwie jedyną szansę miał w 64 minucie Sobieralski, gdy z bliska nie trafił do siatki. Trener Wojciech Łazarek ocenił mecz następująco: Warta to rzetelny dobry zespół i moim zdaniem obroni się przed degradacją. Podobał mi się cały blok defensywny. Mój zespół zagrał anemicznie. Nie bez wpływu na postawę wszystkich piłkarzy pozostało niepowodzenie w Gliwicach. Zarówno na dyspozycję psychiczną, jak i fizyczną. Ponadto usprawiedliwienia słabszej gry upatruję w fakcie, że po meczu z Piastem do czwartku wskutek różnych dolegliwości nie trenowało aż 6 zawodników wśród nich m. in. Mojsa, Kupcewicz i Kwapisz. Sędzia Szewczuk powiedział po spotkaniu: Moim zdaniem, był to dobry mecz, obydwa zespoły zagrały bojowo, choć po przerwie gospodarze za ostro. Konsekwencją tego była żółta kartka dla Czerniawskiego. Jeszcze w pierwszej części ostrzegłem tego piłkarza za niebezpieczną grę. Nie wyciągnął, niestety, wniosku. Zawisza przewyższał Wartę fizycznie, jest to zespół dobry, a w tym spotkaniu podobali mi się Kupcewicz, Brończyk i młody Wiśniewski”. Prowadząca w tabeli Lechia w derbach Gdańska uległa niespodziewanie 0:1 Stoczniowcowi. Bałtyk Gdynia pokonał 2:1 w Ozimku Małąpanew i z 29 punktami został liderem tabeli. Zawisza zajmował czwarte miejsce (25 punktów).