Zdzisław Karolak 85

0-1

1-1

Andrzej Milczarski 73

Gospodarze więcej uwagi poświęcali grze defensywnej niż atakom na bramkę. W tej sytuacji korzystniejsze wrażenie na boisku pozostawili bydgoszczanie. W 10 minucie mieli oni szansę na uzyskanie prowadzenia, jednak minimalnie niecelnie strzelił głową Milczarski. Miejscowi do przerwy nie wypracowali okazji, która byłaby niebezpieczna dla Brończyka. Po przerwie gra nabrała tempa. W 73 minucie Zawisza prowadził. Milczarski otrzymał piłkę od obrońców, okazał się lepszy w biegowej potyczce z defensorami Stilonu i uderzeniem z pola karnego trafił do siatki. Po stracie gola miejscowi przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków, lecz udanie w akcje wkraczali bydgoscy obrońcy. Gorzowianie zdołali jednak wyrównać w kontrowersyjnych okolicznościach. Należycie zobrazował ten moment reporter „IKP”: W 84 min. na murawę upadł Brończyk. Arbiter przerwał grę, po chwili gorzowianie wyrzucili piłkę z autu. Przejął ją obrońca i dośrodkował na przedpole bramki Zawiszy. Za plecami bydgoszczan stał napastnik Stilonu Karolak. Przejął piłkę, a nie słysząc gwizdka arbitra  umieścił ją w siatce.  Mimo protestów zawiszan arbiter bramkę uznał. Na konferencji prasowej po meczu p. Iwański tłumaczył się... niereagowaniem na wydarzenie sędziego... liniowego. Na meczu obecna była kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Zawiszy. Lider, Lechia, zwyciężył 1:0 Wartę Poznań. Bałtyk wygrał w Gdyni 2:0 ze Stoczniowcem Gdańsk. W tabeli: 1. Lechia – 25, 2. Bałtyk – 25, 3. Zagłębie Wałbrzych – 24, 4. Małapanew Ozimek – 22, 5. Zawisza – 21.