1-1

1-2

Stanisław Janota 82

Lech Pałka 88

Debiut w Zawiszy: Borzęcki. Ostatni mecz w barwach Zawiszy: Mieczysław Cirkowski, Bogdan Nuckowski. Zawisza wystąpił bez Szczeszaka, który został zawieszony przez klub. W prasie nie podano przyczyny zawieszenia - ujmując rzecz - „za grzeszki”. Jak wiadomo przyczyną były „ciągoty” obrońcy do alkoholu. Z powodu kontuzji nie zagrali Sobieralski i Kuryło. Piłkarze gospodarzy sprawili przykrą niespodziankę w Bydgoszczy. Pierwsza połowa nie zapowiadała przegranej, bowiem inicjatywa należała do „wojskowych”.  Z licznych okazji została wykorzystana tylko jedna. Sierant po otrzymaniu podania od Kupcewicza plasowanym strzałem pokonał Szygendę. Doskonałe sytuacje zmarnowali: Kupcewicz i mający przed sobą jedynie bramkarza Nuckowski. Po przerwie przeważał nadal Zawisza, ale bramki zdobyli goście. W 82 minucie po strzale Pałki Brończyk odbił piłkę, a nadbiegający Janota uzyskał wyrównanie. Ta bramka obciążała Holewę, który zagrywał piłkę wzdłuż pola karnego do Majewskiego, a ją przejął zawodnik gości. Zawisza ruszył do kolejnych ataków, jednak został skarcony kontrą. Do siatki po ograniu Majewskiego trafił Pałka, który był najlepszym zawodnikiem meczu. Liderem ponownie Lechia Gdańsk po wygranej u siebie z Moto Jelcz Oława 2:0. Drugi w tabeli Bałtyk Gdynia miał też 10 punktów. Zawisza dopiero szósty.