1-0

1-1

2-1

Henryk Holewa 70

Debiut w Zawiszy: Krzysztof Adamczyk. Czternasty zespół w tabeli ograł lidera z Bydgoszczy. „Kto zrozumie tę metamorfozę?” - pytał w tytule meczowej relacji „Ilustrowany Kurier Polski”. Po wysokim zwycięstwie nad gliwickim Piastem nie spodziewano się, że z Poznania Zawisza wróci bez zdobyczy punktowej. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 i niestety zwycięstwo utrzymali do końca. Prowadzenie dla Warty uzyskał Pomoryn, który przejął piłkę po rzucie wolnym z około 40 metrów i trafił do siatki przy biernej postawie bydgoskich defensorów. Do przerwy dobrze broniący golkiper poznaniaków - Mroziński nie dał się pokonać Majewskiemu, M. Cirkowskiemu i Sierantowi. Na nic zdały się kadrowe roszady, których dokonał po zmianie stron trener Łazarek. Wprawdzie Holewa doprowadził w 70 minucie do wyrównania, jednak gospodarze byli skuteczniejsi. Rozstrzygnięcie padło na około 100 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Skrzypkowiak po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę. Odbitą piłkę przejął Kubalczyk i zagrał ją do Perza, który pokonał Brończyka. Po wygranej 3:0 ze Stoczniowcem w derbach Gdańska, Lechia znów objęła przodownictwo w tabeli (8 punktów). „Niebiesko-czarni” byli drudzy z 7 punktami.