Stefan Grzegorek 28

1-0

2-0

3-0

Zdecydowany sukces Polonii - obwieszczała na stronie sportowej „Gazeta Pomorska”. „Wojskowi” zupełnie zawiedli w derbach, a wszystkie gole stracili w ciągu zaledwie 8 minut. W 20 minucie Straszewski sfaulował najlepszego zawodnika gospodarzy - Kosmalę i sędzia zarządził „jedenastkę”. Maciej Kamiński pewnie pokonał Brończyka. Niespełna 360 sekund później Kosmala posłał piłkę w pole karne. Futbolówka odbijając się niefortunnie od nogi Kwaśniewskiego wpadła do bramki Zawiszy i w ten sposób Polonia prowadziła już 2:0. W 28 minucie było już 3:0, gdy Grzegorek wykorzystał błąd zawodników Zawiszy na własnym przedpolu bramkowym. „Wojskowi” przeprowadzali mało ataków. Najlepszą akcją był strzał Kwaśniewskiego z 25 metrów obroniony w dobrym stylu przez Urbaniaka. Po zmianie stron gra była mało ciekawa i najczęściej przebiegała w środkowej strefie boiska. Wspomniana wyżej gazeta napisała m. in.: „Jedynym godnym odnotowania momentem w drugiej części była... żółta kartka jaką otrzymał Modracki. W sumie nie było to wielkie widowisko piłkarskie. Szczególnie rozczarował Zawisza”. Trener Mątewski po latach wspominał w rozmowie z jednym z autorów, że szczególnie słabo jego zespół zagrał w defensywie, a zawiódł zwłaszcza Zdzisław Pietrzykowski, którego obrońcy rywala z łatwością mijali. Wymieniony defensor przez szkoleniowca Zawiszy nie został już do końca rundy wystawiony do składu i wiosną nie było go już w klubie. Pietrzykowski kilka lat spędził w Zagłębiu Lubin, gdzie wywalczył z drużyną tytuł mistrza Polski. Do Zawiszy wrócił dopiero jesienią 1994.