Zmiany:

Henryk Mojsa > (46, Adam Tokarz)

Krzysztof Truszczyński > (78, Waldemar Faliński)

0-0

„Ilustrowany Kurier Polski” ogłosił bramkarza Andrzeja Brończyka bohaterem remisowego spotkania w Gdańsku. Mający do przerwy inicjatywę piłkarze bydgoscy wypracowali sobie kilka okazji do zdobycia goli. Już w 5 minucie Nuckowski nie trafił do... pustej bramki. Na niespełna 180 sekund przed końcem pierwszej części gry, strzelał Krawczyk, lecz piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Jeżewski. Z gdańszczan dwa razy szanse miał Strzelecki, który miał przed sobą tylko Brończyka. Bramkarz „wojskowych” z potyczek wyszedł zwycięsko. Po przerwie Mięciel, Strzelecki i Kurzepa również nie zdołali pokonać golkipera „wojskowych”, nawet w sytuacji sam na sam. „Od 65 min. gra się wyrównała i już niemal do końcowego gwizdka najczęściej toczyła się na środku boiska” - informował „IKP”. „Ostatnie kilkanaście minut stoczniowcy oblegali dosłownie bramkę Brończyka, który dwoił się i troił wraz z obrońcami, aby nie dopuścić do straty punktów” -  tak widział ten fragment spotkania korespondent „Przeglądu Sportowego” Krzysztof Stanowski. Komu uwierzyć w takiej sytuacji, gdy po raz kolejny każdy zobaczył, to, co chyba chciał ujrzeć? Dosłownie! Bo przykładowo żaden z reporterów nawet słowem się nie zająknął o rzucaniu przez chuliganów, mieniących się kibicami gdańskiej Lechii, cegłami w zawodników Zawiszy! Dopiero po kilku miesiącach wspomniała o tym fakcie przy innym zdarzeniu „Gazeta Pomorska". Motor Lublin wygrał w tej kolejce z Lechią Gdańsk 1:0. Kolejność czołówki przedstawiała się następująco: 1. Zawisza 31 pkt, 2. Motor 28, 3. Stoczniowiec 28, 4. Lechia 27, 5. Zagłębie Wałbrzych 27.