1-0

2-0

2-1

Jan Sobol 58

Przodownik tabeli - Zawisza pokonał będące na drugim miejscu Zagłębie, ale przed liczną widownią zademonstrował jedynie 20 minut dobrej gry, o czym zgodnie pisali reporterzy różnych gazet. W 20 minucie Krawczyk przejął niecelne podanie zawodnika gości i zagrał piłkę Nuckowskiemu. Najskuteczniejszy piłkarz „wojskowych” przedostał się na pole karne i wałbrzyscy stoperzy oraz bramkarz nic nie mogli zrobić przy  jego celnym strzale w długi róg. Zawisza prowadził 1:0. Niespełna 120 sekund później Czerwiński wykonywał rzut wolny. Zagraną przez niego piłkę defensorzy gości wybili na 20 metr. Tam futbolówkę dopadł Surlit i uderzeniem z woleja kompletnie zaskoczył Wodzyńskiego. Miejscowi przy prowadzeniu 2:0 nie poszli za ciosem, a inicjatywę przejęło Zagłębie. W 28 i 33 minucie zagrożenie pod bydgoską bramką stworzył Urbanowicz. W drugiej z sytuacji Brończyk uratował zespół wybiciem piłki na rzut rożny. Po zmianie stron gospodarze zadowoleni z wyniku nadal pozwalali atakować gościom. Taka postawa się zemściła i w 58 minucie po błędzie Spustka i Krysiaka kontaktowego gola zdobył Sobol. W 64 minucie Brończyk obronił mocne uderzenie Drysia. W 85 minucie akcję Urbanowicza i Sobola wspólnie powstrzymali Witkowski i bydgoski bramkarz. Najlepszym zawodnikiem „wojskowych” w tym spotkaniu był Nuckowski. Czołówka tabeli po XXII kolejce: 1. Zawisza 30 pkt, 2. Lechia Gdańsk 27, 3. Stoczniowiec Gdańsk 27, 4. Zagłębie Wałbrzych 26, 5. Motor Lublin 26.