Andrzej Bielak 8

Zenon Szalecki 80

1-0

2-0

Bydgoszczanie nie wykorzystali szansy powrotu na fotel lidera” - obwieszczał w tytule meczowej relacji „IKP”. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i taka gra przyniosła efekt. W 8 minucie indywidualną akcję przeprowadził Bielak i przerzucił piłkę nad wybiegającym Brończykiem do bramki. W 40 minucie Pietrzyk z bliska uderzył futbolówkę, lecz przeszła ona nad poprzeczką. Zawisza przeprowadzał nieliczne kontry, a najlepszą okazję zmarnował Nuckowski, gdy nie wykorzystał szansy, będąc sam przed bramkarzem Sikorskim. Lepiej prezentowali się bydgoszczanie po zmianie stron. Mieli przewagę, często strzelali na bramkę, jednak Sikorski pozostał niepokonany. Po błędzie Rudzińskiego, który nie wyszedł do dośrodkowania Pietrzyka, gospodarze zdobyli drugiego gola, którego autorem był Szalecki. Chociaż Zagłębie Wałbrzych przegrało w Bydgoszczy z Polonią 1:2, Zawisza nie wykorzystał szansy objęcia przodownictwa w tabeli. Motor Lublin wygrał z Bałtykiem Gdynia 2:0 i zrównał się punktami z „wojskowymi” i wałbrzyszanami. Prowadziło Zagłębie, przed Zawiszą i Motorem - po 18 punktów.