Roman Kucz 27

Roman Kucz 87

1-0

2-0

Zawisza wyjechał do Poznania bez bramkarza Brończyka, który otrzymał karę miesięcznej dyskwalifikacji (do 14 maja). Kara była konsekwencją dwóch żółtych kartek jakimi bydgoski golkiper został upomniany w meczach rundy wiosennej. Zawisza pierwszy przeprowadził ataki i mógł zdobyć prowadzenie. W 10 minucie po akcji Bońka zbyt słabo jednak strzelił Miłoszewicz. W 13 minucie Kucz nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając obok bramki. W 20 minucie bramkarz Rudziński po dośrodkowaniu wybił piłkę, ale przejął ją niefortunny wykonawca „jedenastki” i poznaniacy prowadzili 1:0. Zawodnicy Zawiszy mieli inicjatywę, oddali kilka dobrych strzałów na bramkę Cieślaka, ale dobrze dysponowany golkiper Warty nie dał się pokonać. „Kto ma strzelać bramki?” - zadawała pytanie „Gazeta Pomorska”. Drugi gol dla Warty padł z wyraźnego spalonego, co sygnalizował boczny sędzia, lecz główny arbiter pozostał niewzruszony. Bydgoszczanie nadal zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów (14), jak ostatni Włókniarz Białystok.