Jan Nilipiuk 53

Jan Nilipiuk 70

1-0

2-0

Drużyna Zawiszy na mecz do Starachowic udała się autokarem już 27 sierpnia, zaledwie kilka godzin po pucharowej potyczce z Pogonią Szczecin. Może to był błąd organizacyjny, bowiem na miejscu okazało się, że zespół nie miał tam odpowiednich warunków treningowych, a wyżywienie było kiepskie. Długie oczekiwanie na spotkanie też pewnie nie wpłynęło pozytywnie na bydgoską ekipę. Grający z kontry bydgoszczanie, w pierwszej połowie nie wykorzystali bramkowych okazji, a mieli je Rościszewski, Gapiński i Witkowski. Po zmianie stron Star przystąpił do bardziej zdecydowanych ataków. W 53 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Po jego wykonaniu, piłkę toczącą się wzdłuż linii bramkowej, skierował do siatki nadbiegający Nilipiuk. Po stracie gola Zawisza mógł wyrównać, ale Witkowski nie wykorzystał znakomitej akcji Gapińskiego, który ograł aż trzech miejscowych zawodników. W 70 minucie było 2:0 dla gospodarzy, gdy odbitą przez Brończyka po strzale piłkę, wcelował do bramki Nilipiuk. Wynik mogli zmienić jeszcze Witkowski, Rościszewski i Mikołajewski, ale mieli problemy ze skutecznością. Najlepszym zawodnikiem Zawiszy był bramkarz Brończyk.