Jerzy Wilim I 43 k

1-0

2-0

3-0

Już w 3 minucie było 2:0 dla bytomian, którzy ruszyli do zdecydowanych ataków. Wilim I dał prowadzenie, wykorzystując nieporozumienie w liniach defensywnych bydgoszczan. Za niespełna 120 sekund Golly trafił do siatki, bo źle ustawiony był bramkarz Zembrzuski. Zdenerwowany trener Gracz dokonał zmiany i pozycję w bramce zajął Rychlewicz. W 43 minucie sędzia zarządził rzut karny za faul Harmaty. Jerzy Wilim pokonał z jedenastki" dobrze broniącego Rychlewicza. Zawisza zawiódł, oddając przez cały mecz na bramkę Ochmana zaledwie dwa słabe strzały! Szombierki prowadząc 3:0, po zmianie stron grały wolniej, jednak nadal dominowały na boisku. Wojskowi" po tej porażce spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Stało się tak dlatego, że pozostałe drużyny zagrożone spadkiem zwyciężyły, a ta sztuka nie udała się jedynie Cracovii.