E. Typek 48

M. Jurecki

L. Pudłowski 75

E. Typek 87

W Haifongu było drugie zwycięstwo, tym razem 6:0 (2:0), z reprezentacją miasta.  Nieduży stadion, który nie posiadał trybun nie był w stanie pomieścić wszystkich chętnych, pragnących obejrzeć rywalizację piłkarzy. Przed spotkaniem odegrane zostały hymny.  Murawa boiska było mocna zniszczona. Gospodarze  grali twardziej niż pierwszy przeciwnik Polaków, może dlatego w pierwszej połowie gra naszego zespołu była mniej efektowna. W 11 minucie na strzał zdecydował się Waligóra. Bramkarz odbił piłkę, ale dopadł do niej Jurecki (Śląsk Wrocław) i z bliska uzyskał prowadzenie. W 38 minucie okazję bramkową miał napastnik gospodarzy z numerem 10, ale strzelił niecelnie. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższa Waligóra. W drugich 45 minutach zwycięzcy meczu już wyraźnie dominowali. Niespełna 180 sekund po wznowieniu gry do siatki trafił Typek. W prasie odnotowano, że bramka była piękna, jednak zabrakło szczegółów. Na 4:0 podwyższył dalekim strzałem Jurecki. W 75 minucie po uderzeniu Zbigniewa Słysza (Wawel Kraków) piłka trafiła w słupek. Przejął ją Pudłowski i skierował do siatki. W 87 minucie Ryszard Gryboś (Wawel Kraków) zagrał do Typka, a ten strzelił obok bramkarza na 6:0. Wietnamczycy mieli swoje okazje, ale nie wykazali się skutecznością. Najpracowitszy na boisku był Jarząbek.

Zbigniew Słysz

Wietnam (grudzień 1959). Z dołu siedzą Zbigniew Kwiatkowski (z lewej) i Edward Typek. Stoi Stanisław Jarząbek.

Wygląda na to, że w takich warunkach drużyna Wojska Polskiego przebierała się do meczów w Wietnamie w grudniu 1959 roku. Możliwe również, że za widocznymi z prawej strony zasłonami mieściło się pomieszczenie socjalne. Na zdjęciu od lewej: Kazimierz Kaszuba (Wawel Kraków), bramkarz Henryk Rosiński, nierozpoznany, Stanisław Jarząbek.

Z prawej reprezentacja Wojska Polskiego przed meczem w Haifongu (16.12.1959). Od prawej stoją: Józef Rembecki, Lech Pudłowski, Stanisław Jarząbek, Mieczysław Jurecki (Śląsk Wrocław), NN, Zbigniew Kremplewski, NN, Arkadiusz Bieńkowski, NN, Bronisław Waligóra, Edward Typek, Zbigniew Kwiatkowski, Włodzimierz Grześkowiak, NN, Henryk Rosiński.

„Żołnierz Polski Ludowej” z 22.01.1960 o meczu  Reprezentacja Haifong – Wojsko Polskie (16.12.1959).

Akcja pod bramką Wojska Polskiego. W głębi przed bramką Stanisław Jarząbek.