1-0

2-0

3-0

4-0

Wojskowi nie dali szans rywalom, grającym w pełnym składzie na czele z Romanem Koryntem i bramkarzem Henrykiem Gronowskim. Występujący w nietypowych czerwonych kostiumach piłkarze Zawiszy przez pierwszy kwadrans grali dość ostrożnie i skupiali się na powstrzymywaniu ofensywnych akcji gdańszczan. Zmiana stylu gry nastąpiła od 18 minuty. Właśnie wtedy Kremplewski odebrał piłkę Rogoczowi i z odległości około 25 metrów posłał ją silnym uderzeniem do siatki. Od tej chwili wojskowi osiągnęli zdecydowaną przewagę. Jej efektem był drugi gol. Zdobył go plasowanym strzałem Wesołek. Zdenerwowany takim przebiegiem spotkania bramkarz Gronowski został zastąpiony przez Uścinowicza. Po zmianie stron pierwszoligowcy z Gdańska atakowali, chcąc odrobić straty, ale po raz kolejny trafili bydgoszczanie. W 64 minucie Uścinowicza pokonał Rembecki. W 79 minucie po akcji prawą stroną boiska, Wesołek mocnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 4:0. Właściwie poza rzutem wolnym wykonywanym z okolic pola karnego Lechia nie miała okazji bramkowych. Według obserwatorów meczu na najwyższe noty u wojskowych zasłużyli: Rosiński, Kremplewski, Wesołek i Grześkowiak.

Roman Rogocz

Henryk Gronowski > (31, Władysław Uścinowicz)

Jerzy Kaleta  > (Władysław Musiał)

„Ilustrowany Kurier Polski” z 07.07.1959 o meczu Zawisza – Lechia Gdańsk (04.07.1959) i innych meczach na Turnieju Ostseewoche w byłej NRD.

Drużyna Zawiszy na turnieju w byłej NRD (1959). Od prawej stoją: Stanisław Jarząbek, Lech Pudłowski, Władysław Wesołek, Józef Rembecki, Jan Góral, Zbigniew Kremplewski, Włodzimierz Grześkowiak, Kazimierz Heldt, Arkadiusz Bieńkowski, Zbigniew Kwiatkowski, Henryk Rosiński.

Drużyna Lechii Gdańsk, występująca w 1959 roku w ekstraklasie. Stoją od lewej: trener Henryk Serafin, Henryk Gronowski, Zbigniew Masiak, Roman Korynt, Czesław Lenc, Czesław Nowicki, Jerzy Kaleta. Klęczą od lewej: Henryk Wieczorkowski, Jerzy Apolewicz, Władysław Musiał, Bogdan Adamczyk, Roman Rogocz.