Poplutz 71 rożny

1-0

2-0

3-0

Całkowicie zasłużona wygrana gospodarzy, którzy byli przodownikiem tabeli. Tylko przez kilka pierwszych minut wojskowi mieli przewagę. Już w pierwszej minucie po rzucie rożnym bydgoszczan piłka wylądowała na poprzeczce gospodarzy. To podziałało mobilizująco na Odrę. W 9 minucie Kwiatkowski zagrywał piłkę głową  do Rosińskiego, który wybiegł z bramki. Futbolówka nie trafiła do golkipera wojskowych, lecz wpadła nad nim do siatki. Opolscy obserwatorzy ocenili Zawiszę jako słaby zespół, posiadający mierną obronę. Surowa to była nota. W 37 minucie w kierunku bramki strzelał Klik. Odbitą piłkę od obrońcy bydgoszczan przejął Jarek i podwyższył wynik meczu na 2:0. Po zmianie stron przebieg gry był podobny: atakowała Odra, a wojskowi wyprowadzali bardzo nieliczne kontrataki. W 71 minucie potwierdziła się ocena sprawozdawców. Poplutz posłał piłkę do bramki obok Rosińskiego bezpośrednio z rzutu rożnego. Im bliżej końca, tym mecz stawał się bardziej nudny. Piłkarze Zawiszy tracili siły i szybkość. Najlepszym zawodnikiem Odry był obrońca Wrzos, który grał bardzo zdecydowanie, a ponadto wspierał dobrymi podaniami linie ofensywne.