Włodz. Wojciechowski 53

Włodz. Wojciechowski 67

1-0

2-0

Mecz z 24. kolejki. Tytuł meczowej relacji w Gazecie Pomorskiej": Celowniki wojskowych nadal źle nastawione... – mówił w zasadzie wszystko o tym spotkaniu. W pierwszym kwadransie dogodnych okazji strzeleckich nie wykorzystali Rościszewski i Polak. Dwukrotnie tylko słupek uratował miejscowych przed utratą gola. Przy wyniku 2:0 Rościszewski nie trafił do pustej bramki z... trzech metrów. Futbolówka przeszła nad poprzeczką. W 49 minucie sędzia nie uznał bydgoszczanom prawidłowo zdobytego gola. Po strzale Harmaty Drewniak wypuścił piłkę z rąk, a ta przekroczyła linię bramkową. Liniowy arbiter z Poznania raczył tego nie zauważyć. Cztery minuty później w słupek trafił Mularczyk, a Wojciechowski uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. To trafienie miejscowych obciążało Fiodorowa. W 67 minucie po raz kolejny pokazał się Mularczyk, który minął Zgodę i podał piłkę Wojciechowskiemu. Napastnik poznaniaków podwyższył na 2:0.