Henryk Kostrzewski

Henryk Kostrzewski > (46, Mirosław Polakow)

Janusz Orczykowski 17

1-0

Debiut w Zawiszy: Henryk Kostrzewski, Ryszard Polak, Jan Erlich. Zasłużone zwycięstwo Zawiszy 1:0 (1:0) ale to nie był wielki mecz" - głosił tytuł wydrukowany wielką czcionką w „Ilustrowanym Kurierze Polskim". Zawodnicy gospodarzy mieli problemy z celnymi podaniami. Napastnicy razili nieporadnością pod bramką rywala. Do gry obrony sprawozdawca nie zgłaszał uwag, jednak jego zdaniem Harmata i Mikołajewski czasami interweniowali za ostro, przez co mnożyły się rzuty wolne dla tarnowian. Miejscowi piłkarze utrudniali gościom wykonywanie tych rzutów wolnych i niepotrzebnie odkopywali piłkę po gwizdkach sędziego. Zdaniem reportera słabo wypadł ligowy debiut Kostrzewskiego. Zwycięskiego gola zdobył bardzo pracowity Orczykowski. W 67 minucie pięknie głową strzelał Polak, który otrzymał piłkę podaną przez Polakowa. W wielu sytuacjach zawiszanie niemiłosiernie pudłowali.W końcówce meczu Unia mogła wyrównać. W 82 minucie piłka uderzona przez Horbę, na szczęście dla bydgoszczan, trafia w pierś wybiegającego z bramki Zembrzuskiego. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra tarnowianie za faul na Kulpie, wykonywali rzut wolny z linii pola karnego. Nie wykorzystali jednak tej okazji.